Ніколи ще великий футбол не повертався до нас так швидко після чемпіонату світу. Вболівальники тільки-тільки відходять від фінальної битви, а їм вже піднесли нову розкішну страву: “Манчестер Сіті” та “Ліверпуль” зійшлись на полі “містян”!
Манчестер Сіті — Ліверпуль 3:2
Голи: Холанд, 10, Марез, 47, Аке, 58 — Карвалью, 19, Салах, 48.
Манчестер Сіті: Ортега — Льюїс, Аке, Лапорт, Аканджі (Стоунз, 60) — Родрі, де Брюйне, Гюндоган (Сілва, 88) — Марез, Холанд (Фоден, 73), Палмер (Гріліш, 73).
Ліверпуль: Келлехер — Мілнер (Філліпс, 38), Гомес, Матіп, Робертсон — Байцетич (Фабінью, 46), Елліотт (Хендерсон, 57), Алькантара (Кейта, 70) — Салах, Нуньєс, Карвалью (Окслейд-Чемберлен, 46).
Попередження: Родрі — Байцетич, Фабінью, Кейта.
Щоправда, за ефектною вивескою стояв не настільки сильний зміст. По-перше, “блакитний місяць” бився з “червоними” у 1/8 фіналу Кубка англійської ліги, а цей турнір на далеких підступах до трофея зазвичай розглядається командами далеко не як щось пріорітетне. По-друге, обидва тренери дали можливість відпочіти деяким учасникам чемпіонату світу, через що стартові склади англійських грандів були не резервними, але й ніяк не основними.
Тим не менш, суперники з перших хвилин почали демонструвати доволі якісний футбол на серйозних швидкостях. Вели гру господарі, а підопічні Юргена Клопа в цілому, схоже, були згодні зі статусом другого номера, який вони за часів свого нинішнього тренера отримують дуже рідко. Мерсісайдці вибухали окремими сполохами, в інший же час м’яч гостював на їхній половині поля.
Однак “Сіті”, незважаючи на явну теріторіальну перевагу, не був гостріше супротивника на голову. Моментів до перерви підшефні Хосепа Гвардіоли, звичайно, створили побільше, але й в їх карному було спекотно. В тому числі вже на 2-й хвилині, коли Нуньєс, який нічого не показав у Катарі, з відмінної позиції пробив у Лапорта. Через декілька хвилин послідувала відповідь манчестерців: Палмер не зумів підлаштуватися під м’яч у неймовірно вигідній позиціїї та відправив його в бік від воріт. А за три обороти секундної стрілки Холанду вже нічого не завадило: Де Брюйне (він відмінно рухався полем, й в голові знов виникло питання: як же Роберто Мартінес готовув Бельгію до чемпіонату світу, якщо навіть Кевін там ледь повзав?) з лівого флангу накинув м’яч до карного, а норвежець в черговий раз показав, що його збірної дуже не вистачало на мундіалі, бо ми втратили можливість поспостерігати й там за цим дивним бомбардиром: Ерлінг відірвався від опікуна й у дотик відправив м’яч під ближню стійку.
“Ліверпуль” відповів ударом Нуньєса у стійку, однак пробив уругваєць з офсайду. Й ніби підопічні Гвардіоли контролювали гру, ніби все в них йшло добре. Як раптом Алькантара тонким пасом знайшов в зоні правого інсайду Мілнера, екс-“містянин” підняв голову та побачив повністю вільного Карвалью, а той несильним, але дуже точним ударом закатив м’яч у дальній кут.
Далі все йшло за тим же сценарієм: манчестерці атакують, “червоні” іноді відповідають. На кілька хвилин мерсісайдська команда навіть перехопила ініціативу, однак тривало це недовго. Власне, до моменту, коли “МС” був близький до того, щоб знов вийти уперед. У господарів пройшла контра правим флангом, звідки Де Брюйне викатив м’яч прямо на ногу Гюндогану, Ілкай, що провалився зі своїм бундестімом на ЧС, бив без усіляких перешкод та, здавалось, напевне, але Келлехер ногою зумів відвести загрозу. Й за кілька десятків секунд впорався з ударом Аке, що головою замикав подачу від правої бровки. Але останнє слово в першому таймі все ж таки залишилось за “Ліверпулем” (який, до речі, втратив ближче до перерви Мілнера: травмованого Джеймса змінив Філіпс): післі навісу зі штрафного Нуньєс з відмінної позиції не потравив у ворота.
Два голи за тайм – непогано. А як вам три за п’ятнадцять хвилин?! Саме так стартувала друга половина гри. Команди ніби тільки повернулися з роздягалень, а Родрі вже закинув до карного на Мареза, той дуже красиво на прийомі обіграв Робертсона та закрутив м’яч у дальний кут. Трибуни радіють, а Нуньєс, тим часом, вривається до карного майданчика суперника, катить м’яч на Сахала, й в цілому непомітний у першому таймі егіптянин зрівнює рахунок. Але ж на полі є Аке! Якому завжди хочеться забити головою. До перерви не вийшло – вдалось після неї. Де Брюйне розіграв кутовий з Палмером, отримав передачу у відповідь та подав до дального кута воротарського (друга гольова за матч у Кевіна), куди набіг голландець та на цей раз вдарив з другого поверху так, що жоден голкіпер не врятував би.
Якщо б команди продовжили в тому ж дусі, то серйозно б перевершили за результативністю той самий матч, де чемпіоном світу став улюбленець тренера однієї з них. Але манчестерці та ліверпульці, мабуть, вирішили, що то вже занадто, й різко загальмували. До завершення застручіли залишалось більше півгодини (враховуючи доданий час), обидва наставники проводили заміни, в тому числі кидаючі в бій учасників пізніх стадій ЧС-2022, однак на головні числа це вже не вплинуло. Господарі більше не претендували на домінування та дозволяли “Ліверпулю” шукати щастя біля чужих воріт, однак хлопці Юргена Клопа в цей вечер виглядали у позиційних атаках відверто посередньо. В них був, по суті, лише один шанс в третій раз встановити рівновагу: спіймавши оборону “Ман Сіті” на дуже високій позиції, Гомес розрізаючим пасом відправив Нуньєса на побачення з Ортегою, уругваєць підлаштувався під м’яч, прицілився та… відправив його повз дального кута.
Щодо моменті “Сіті”, то за рахунку 3:2 їх фактично не було. Ну, Фоден непогано бив під ближню стійку, але навіть просто добрий воротар повинен з таким поратись, що Келлехер й зробив. Тільки його команді це мало чим допомогло.
Діючий володар трофею зходить з дистанції, пропустивши вперед команду, що перед тим виграли три Кубка ліги поспіль. “Містяни”, схоже, серйозно націлились на повернення трофею до себе, адже на попередній стадії вони здолалил іншого дуже серйозного суперника – “Челсі”. Що ж, команда Гвардіоли в чвертьфіналі, до мети залишається три кроки.