Сучасний світ повен технологій, які не оминули також своїм впливом і один з найбільш популярних видів спорту, а саме футбол. Історія останнього пам’ятає «руку бога» Марадони, та величезну кількість інших прикладів випадковостей чи відверто нечесної гри, які вирішальним чином вплинули на кінцевий результат багатьох важливих матчів. На щастя, у сучасному футболі більшість з них вже просто неможливі завдяки надзвичайним технологічним рішенням, які стали можливими у останні десятиліття.
Технології у сучасному футболі
Сучасний спорт стає дедалі кращим завдяки численним технологіям, починаючи від фітнес-датчиків, що відслідковують кілометраж, швидкість та кількість ривків футболістів під час матчу, й закінчуючи «розумними» м’ячами, які дозволяють оцінити силу удару та швидкість, з якою він рухається після цього. Але ми зупинимося лише на трьох значних нововведеннях останніх років, які, напевно, найбільше змінили сучасний футбол — VAR, Goal-line та суддівський бездротовий зв’язок, першоджерело https://info.uz.ua/.
VAR (відеоасистент арбітра)
Одним з найбільш гучних і водночас неоднозначно сприйнятих футбольною спільнотою нововведень, без сумнівів, виявився VAR — так званий відео асистент арбітра. Його послугами офіційно почали користуватися у 2018 році. Головне призначення VAR — справедливе вирішення найбільш спірних моментів матчу завдяки можливості їх уважно переглянути за допомогою відеоповторів. Попри певний негатив по відношенню до цієї технології, вона вже неодноразово довела, що здатна зробити футбол якомога чесним видом спорту, кінцевий результат у якому не залежить від суддівських помилок чи будь-яких інших прикрих випадковостей.
Технологія гол-лайн
Це ще одна технологія, що без неї вже майже неможливо уявити сучасний футбол. Йдеться про електронну систему взяття воріт. За правилами, останнє відбувається, лише коли весь м’яч опинився за вратарською лінією. Однак іноді захисники встигають вибити його так швидко, що зрозуміти чи була виконана ця вимога напевно майже неможливо. Наприклад, саме через це на «Євро-2012» не був зарахований гол збірної України у ворота Англії, через що українці припинили свою участь у турнірі, зайнявши третє місце у власній групі.
Бездротовий зв’язок між суддями
Завдяки цій розповсюдженій у сучасному світі технології головний суддя здатен без будь-яких перепон спілкуватися із власними помічниками. Насправді, вони це роблять майже постійно, що значно спрощує умови для чесної та неупередженої гри, в якій немає місця для непотрібних помилок. Bluetooth-зв’язок виявився настільки ефективним, що наразі навіть складно уявити, як тільки судді обходилися без нього раніше.
Вплив технологій на футбол
Як бачимо навіть із цього досить короткого екскурсу до переліку найвпливовіших сучасних технологій у футболі, без них один з найвидовищніших видів спорту сьогодні був би зовсім іншим — значно менш чесним та зручним. Відеоповтори дозволяють прямо під час гри перевірити на присутність порушень спірні моменти, а технологія гол-лайн не залишає жодних шансів на несправедливий для однієї з команд рахунок.
Звичайно, це не єдині технології, що вже використовуються для покращення контролю за грою і якості виступів футболістів. Є й багато інших. Наприклад, наразі широко використовуються спеціальні датчики, що кріпляться на певні ділянки тіла гравців аби отримувати у реальному часі інформацію щодо їх кондицій, стану здоров’я та особливостей роботи із м’ячем. Це дозволяє покращувати рівень тренованості на індивідуальному рівні, водночас знижуючи ймовірність серйозних травмувань.