Світ стрімко змінюється. Футбол не відстає, прогресуючи зі швидкістю звуку. За останні 20 років кардинально змінилося життя футболістів. Раніше після важких тренувань і виснажливих матчів гравці вирушали в бари, ресторани або казино. Сьогодні футболісти поспішають не на тусовки. Гравці пірнають у басейн із крижаною водою, не пропускають сеанси масажу з ароматерапією, купують кріокамери та спеціально розроблені костюми для відновлення. А як підтвердження вищесказаного, пропоную вам історії порятунку кар’єри Ліонеля Мессі та Луки Модрича.
Нестаріючий Ліонель
Одними з перших, хто заклав фундамент у розвиток програм відновлення гравців, можна вважати Мессі та Пепа Гвардіолу. “Барселона” шуміла в Європі. Мессі сяяв. Але мало хто знав, як часто аргентинець страждав від м’язових болів і нудоти. Ліонель не відмовляв собі в піці, гамбургерах і тортах. Після матчів Мессі часто відпочивав у ресторанах. Гвардіола не міг допустити, щоб втома, травми і зайва вага заважали футболістові. Тренер найняв персонального фізіотерапевта і дієтолога. Фахівці запропонували більше приділяти увагу саме відновлювальним процедурам. Звернули увагу футболіста на необхідність включати в режим дня не тільки вправу на розтяжку м’язів і плавання, а й відвідування сеансів ароматерапії. Адже ефірні олії в правильному співвідношенні сприятливо впливають на дихальну систему, від стану якої сильно залежать досягнення гравця на полі. Чудовий результат щоденної та щорічної роботи аргентинця ми продовжуємо бачити й сьогодні.
Вічно сяючий Лука Модрич
Старт кар’єри Модрича не можна назвати легким. У загребському “Динамо” не бачили перспектив у маленького і кволого півзахисника, попри високий футбольний інтелект. Хорват справді не вирізнявся витривалістю та атлетичністю. Іноді здавалося, що він може впасти від подиху вітерця. 60 хвилин на полі – це була межа його можливостей. Граючи за “Інтер Запрешич” (2004-2005), 20-річний Модрич із командою проходив діагностику в кінезіолога Влатка Вучетича (один із найкращих фахівців з відновлення спортсменів після травм). Модрич очолив список найслабших гравців команди. Але на пропозицію кінезіолога займатися додатково і поліпшити свої фізичні дані не відреагував.
У 2014 році Лука знову зустрівся з Вучетичем у рамках діагностики збірної Хорватії. В цей час футболіст вже сяяв у мадридському “Реалі”. Звісно, хорват став трохи сильнішим, набрав м’язову масу і витримував на полі всі 90 хвилин. Його витривалістю і працьовитістю захоплювався весь “Реал”. Він міг годинами займатися в тренажерному залі або відпрацьовувати удари на полі в той час, коли його партнери давно відпочивали. При цьому, Модрич, на подив багатьох тренерів, не був присутній у списку часто травмованих гравців. Друга зустріч із Вучетичем залишилася теж непоміченою хорватською зіркою. До пори, до часу…
У 2014 році Модрич уперше за всю кар’єру пропустив чотири місяці через травму стегна. Хорват був здивований, чому звичайні методи лікування не допомагають. Модрич зрозумів – настав час звертатися по допомогу до Вучетича.
Розроблена система вправ і фізіотерапевтичних процедур хорватським кінезіологом особисто для Модрича дуже швидко повернула футболіста на поле. Відтоді Лука Модрич щодня додатково займається за системою Вучетича. Щоранку хорват отримує по відеозв’язку програму тренування. Крім додаткових занять Модрич багато часу проводить у басейні, вода в якому пропитана аромамаслами. “Модрич одержимий футболом і своїм фізичним станом. Лука тренується за моєю системою щодня. Навіть влітку під час відпустки. На моїй пам’яті був тільки один рік, коли він пропустив три дні занять”, – захоплено ділиться враженнями Вучетич про працездатність Модрича.
У 38 років Модрич не готовий завершувати кар’єру футболіста. На пропозицію Карло Анчелотті увійти до його тренерського штабу, Лука відповів відмовою. Він упевнений, що два-три роки зможе грати на високому рівні. Усе завдяки ідеально вибудованій системі тренувань та відновлення.
Я думаю, що більшість наших читачів ведуть здоровий спосіб життя і проводять вільний час у тренажерному залі або на стадіонах. Ніхто не застрахований від травм і перевтоми, навіть любителі-спортсмени. Сподіваюся, короткий опис користі відновлювальних процедур з використанням ароматерапії багатьом допоможе бути завжди бадьорими та здоровими.
Аромати для релаксації та м’язового відновлення
Гнітюча втома та біль у м’язах – найзапекліші вороги мотивації, а на вольовому зусиллі довго не протриматися. Для зняття спазмів та нервового навантаження вживають ефірні олії з седативним ефектом:
- лаванда;
- ромашка;
- валеріана;
- троянда;
- сандал;
- іланг-іланг;
- гісоп.
За сильного м’язового болю вдаються до розтирань та ванн з есенціями майорану, м’яти, лаванди, чебрецю та щавлії, які розщеплюють молочну кислоту, тамуючи запалення. Дівчата можуть додати олії кориці, апельсину, грейпфруту та зеленої кави, щоб зігнати целюліт зі стегон та підтягнути шкіру – результат помітно вже через місяць!
Практикувати ароматерапію не надто складно. Бленди розпилюють у тренажерних залах за допомогою аромаламп та дифузорів, а вдома застосовують бонги – спеціалізовані пристрої для випаровування рослинних екстрактів, запозичені у йогів. Інтернет магазин Дуда пропонує трендові oil-аксесуари для вдосконалення душі та тіла: дозвольте цілющим пахощам розгорнути крила та відчуйте нове дихання!