Вже розпочалося зимове трансферне вікно, і в цей період кожна команда шукає та розглядає будь-які варіанти щодо того, кого продати в інший клуб за вигідною пропозицією, та/або ким краще підсилитися, щоб в кінці сезону здобути позитивні результати: здобути медалі, потрапити у єврокубки або не вилетіти. І у зв’язку з тим, що зараз українські команди виходять з відпустки, проводять тренувальні збори та шукають потенційних новачків до своїх команд, ми пропонуємо вам переглянути підбірку з гравців, які цілком можливо могли б підсилити команди УПЛ в період зимового антракту.
Сергій Мякушко (без клубу; попередній клуб — «Колос», Ковалівка)
Один з гравців, що володіє вмінням забивати фантастичні м’ячі розпочинав свій шлях у Оболоні, за який дебютував ще у 17 років. Далі Сергій перейшов у Динамо, але по-справжньому зміг знайти свою гру, виступаючи в оренді за ужгородську Говерлу, де за 21 гру відзначився 6 м’ячами та 4 асистами, тим самим ставши одним з найкращих гравців у складі закарпатців. Далі грав за Ворсклу, Карпати, у яких до речі також був одним з лідерів команди, в якій за 61 проведену гру у складі «левів» забив 13 голів та віддав 7 гольових передач. Також грав за Минай та Колос, але вже не так активно відзначався результативними діями (42 поєдинки; 2 голи та 2 асиста). Також Мякушко має в своєму активні виступи за іспанський «Алькоркон», який грає в Сегунді, та польське «Подбескідзє», яке тоді грало у Екстраклясі. Його досвід та вміння виконати штрафний удар стали б у нагоді багатьом нашим командам.
Олександр Бандура (без клубу; попередній клуб — «Минай»)
Бандурі зараз 37 років, але незважаючи на вік, воротар продовжує грати на доволі високому рівні, не раз рятуючи команду у критичних ситуаціях від пропущених м’ячів. Хоч і Минай знаходиться зараз на останньому місті в УПЛ, але цей гравець є одним з найкращих у складі закарпатців, бо якби не він, то Минай пропустив би набагато більше м’ячів. Зараз гравець перебуває без клубу, але за даними медіа може перейти у Чорноморець, проте і може знову повернутися до Минаю. Невідомо, чи продовжить голкіпер свої виступи у другій частині УПЛ, але цікаво було б його побачити в нашому чемпіонаті, де він би знову демонстрував якісну гру у рамці воріт.
Ігор Пластун (поточний клуб — «Лудогорець», Болгарія)
Embed from Getty ImagesЩе один вихованець «пивоварів» має вже більш високу вірогідність посилити команду з чемпіонату України вже цієї зими. Розпочинав свою кар’єру в Оболоні, з якої потім перейшов у львівські Карпати, в яких одразу став основним гравцем, а потім й капітаном команди. Провівши 4 роки у складі «левів», гравець зіграв 88 матчів, в яких відзначився 4 м’ячами. Також у своєму активі Пластун має виступи за болгарський «Лудогорець» (166 поєдинків; 6 голів і 3 гольові передачі) та бельгійський «Гент» (87 ігор; 4 м’ячі та 2 асисти), і також викликався до збірної України, за яку встиг зіграти 5 поєдинків. Враховуючи, що цього сезону гравець зіграв лише 7 разів, й був переведений до другої команди, в якій також не отримує ігрового часу, то є ідеальна нагода повернутися до УПЛ, де б його високийу зріст (193 см), надійність в обороні та активність біля чужих воріт допомогли багатьом командам УПЛ.
Дейві Брегу (без клубу; попередній клуб — «Умранієспор», Туреччина)
Поява у цьому списку іноземця багатьох з вас може здивувати, але його поява є цілком логічною. Адже особливістю албанського легіонера є висока результативність у тих, командах, за які грав Дейві Брегу: за «Люфтетарі» Брегу провів 22 гри, в яких відзначився 20 м’ячами; за «Скендербеу» — 23 поєдинки, в яких забив 23 голи, за «Теуту» — 39 матчів, в яких вінгер відзначився 17 м’ячами. Далі в кар’єрі Брегу був турецький «Болуспор», за який Дейві провів 66 поєдинків, забивши 12 голів та віддав 9 гольових передач. Цього сезону Брегу перейшов у інший клуб другого дивізіону Туреччини — «Умранієспор», за який встиг зіграти 11 матчів, але на початку цього року гравець покинув турецький клуб, і зараз перебуває у пошуку нової команди. Враховуючи велику результативність гравця, то чому б не спробувати командам з УПЛ залучити до себе гравця, який вміє забивати та грати результативно, і допоміг би командам нашого чемпіонату здобувати перемоги та боротися за високі місця.
Микола Ковталюк (без клубу; попередній клуб — «Діла», Грузія)
Вже знайомий нашим командам завдяки виступам в єврокубках (голи Ковталюка допомогли «Ділі» вибити з єврокубків Ворсклу), також міг би підсилити чемпіонат України вже цієї зими. Український форвард вже розпочинав свою кар’єру в Україні, граючи у київському «Арсеналі» та «Колосі», але по-справжньому зміг знайти свою гру граючи у грузинській «Ділі», за яку провів 94 гри, при цьому забивши 51 м’яч. Також грав за казахські клуби («Шахтар» з Караганди та «Акажайик»), але вже не так результативно. Враховуючи його результативність, інтерес з боку Ворскли та Металіста 1925, і той факт, що Ковталюк наразі перебуває без клубу, то чому б не спробувати свої сили у більш конкурентному чемпіонаті, який зараз стає більш цікавим.
Валерій Сад (поточний клуб — «Металург», Запоріжжя)
Після переходу Олексія Сидорова у Металіст 1925, Валерій Сад можна сказати взяв на себе роль лідера запоріжців, забивши у цьому сезоні 6 м’ячів та віддавши 3 асисти. До цього Валерій виступав за друголігову Скалу, рівненський Верес, Буковину з Чернівців та луцьку Волинь, але по-справжньому зміг розкритися граючи у запорізькій команді, де Валерій є одним з найкращих. Враховуючи, що Металург не потрапив у чемпіонську групу Першої ліги, та інформацію про скорочення фінансування клубу, то чому б не спробувати свої сили у вищому дивізіоні Україні, де він міг би бути корисним.
Дмитро Гречишкін (поточний клуб — «Сакар’яспор», Туреччина)
А цей гравець більше запам’ятався тим, що грав в орендах за різні команди, і доволі успішно. За свою кар’єру Дмитро встиг пограти за Шахтар, Маріуполь, Чорноморець, Зорю та Олександрію. В останніх двох клубах до речі був основним гравцем та одним з найкращих. За Зорю Гречишкін провів 75 поєдинків, в яких відзначився 6 м’ячами, а за Олександрію 83 гри, в яких забив 8 голів та віддав 7 асистів. Після цього виступав за турецьке «Генчлербірлігі», за яке провів 52 гри, відзначившись 2 м’ячами та 4 гольовими. Зараз грає за турецький «Сакар’яспор» з другого дивізіону Туреччини, але в останнє виходив на поле ще в травні минулого року. Враховуючи, що контракт Гречишкіна спливає влітку цього року, а він грає не так, як хотілося б, то чому б не спробувати повернутися в УПЛ, де б його досвід та вміння допомогли би багатьом нашим командам у боротьбі за високі місця.
Бонус: Максим Тейшейра (поточний клуб — «Ам’єн», Франція)
Вихованець французького футболу розпочинав свою кар’єру у Фк «Тур» з Ліги 2, з якого потім перейшов у донецький Олімпік, де по-справжньому зміг розкритися як гравець. За проведені 3 роки у складі донеччан, французький півзахисник провів 77 поєдинків, в яких відзначився 8 забитими м’ячами і 7 асистами. Потім грав у «Сошо», за яке провів 60 ігор, в яких забив 7 голів та віддав 4 гольові передачі. Зараз грає за «Ам’єн», що виступає в Лізі 2, але провів там неповних 9 поєдинків, в яких результативними діями не відзначався. Може спробувати повернутися до УПЛ, де його вміння грати атакувального півзахисника (хоча за позицією Тейшейра вінгер) та креативити не тільки б приносили командам користь, а й стало б прикрасою нашого чемпіонату.
Невідомо, чи перейде хтось з цих гравців в УПЛ у це зимове трансферне вікно, але кожен з них точно міг посилити будь-який колектив чемпіонату України, та зробити гру команд більш яскравою, результативною і видовищною в цьому сезоні.
Фото: Фк Карпати, Фк Минай, Getty Images, Twitter Fc Boluspor, Фк Діла, МФК Металург Запоріжжя, Фк Олександрія, Фк Олімпік Донецьк