Мало хто міг подумати, що команда з середини третього дивізіону Німеччини змогла дістатися півфіналу, і при цьому здолати фаворитів та потенційних володарів кубку. Тож у цьому матеріалу я розкажу вам про шлях команди до трофею, гравців, що активно увірвались до складу команди, та про інші цікаві моменти.
Трішки про саму команду
Футбольний клуб «Саарбрюкен» з однойменного міста на заході Німеччини був заснований ще у далекому 1903 році. Серед досягнень команди, найкращими є срібні нагороди, які здобув клуб у 1943 та 1952 році, вихід у фінал кубку Інтертото у 1991 та вихід у півфінал кубку Німеччини в сезоні 2019/2020. Також цього сезону «Саарбрюкен» знову вийшов у півфінал кубку, і мав можливість увійти в історію, але поступився «Кайзерслаутерну» з рахунком 2:0 та покинув турнір.
Тепер розкажемо про успіхи команди у цьому сезоні.
Embed from Getty ImagesУ цьому кубковому розіграші «Саарбрюкен» здолав на своєму шляху «Карлсруе», мюнхенську «Баварію», «Айнтрахт» з Франкфурту та менхенгладбахську «Борусію». Ще цікавим фактом у Саарбрюкена є те, що команда забивала вирішальний гол у компенсований час, і зазвичай вигравала за рахунок 2-3 ударів в площину воріт (з «Карлсруе» команда завдала 4 удари). А сам клуб грає у третій лізі Німеччини, і зараз знаходиться всередині турнірної таблиці.
Герой Саарбрюкена, і в 23 роки дебют на професійному рівні
Embed from Getty ImagesСтосовно складу, то у Саарбрюкена є багато непоганих гравців із досвідом виступів у нижчих дивізіонах Німеччини, і навіть ті, хто грав до цього в аматорах та регіональній лізі. Також є гравці, що встигли провести кілька матчів в Бундеслізі (Юліан Гюнтер-Шмідт за «Аугсбург», та Б’ярне Тельке за «Вольфсбург»). Ще можна виділити Ріхарда Нойдекера, який встиг провести 16 матчів за «Венло» з Ередивізі А з того складу, який грав у півфіналі кубку Німеччини у 2020 році залишилось два гравці: Боне Уаферро та Мануель Цайц.
Embed from Getty ImagesТепер перейдемо до гравців, що відіграють важливу роль у результаті команди. Почнемо з такого гравця, як Тім Цівея, який приєднався до команди на початку сезону з «Аугсбурга». За позицією гравець опорний півзахисник, який встиг у цьому сезоні відзначитися 2 голами та 3 гольовими передачами. Також 22-річний хавбек виступає за молодіжну збірну Албанії, і має всі шанси в подальшому перейти в ще більш сильніший клуб.
Embed from Getty ImagesТакож варто звернути увагу на французького атакувального хава Аміна Наїфі, який на професійному рівні дебютував аж в 23 роки за люксембурзький «Діфферданж», і зараз відправився в оренду до Німеччини. І можна сказати, що скаутинг команди працює добре, адже гравець вже встиг забити 5 голів у цьому сезоні (до речі у ворота гладбаха), та віддати асист. Невідомо, чи продовжить свої виступи Наїфі за Саарбрюкен, але те, що він зараз перебуває у гарній формі, це не може не радувати. Тепер перейдемо у лінію нападу.
На черзі герой виступів команди у кубку Кай Брюнкер, адже у трьох кубкових матчах з чотирьох на останніх хвилинах забивав саме Брюнкер. Німецький форвард після виступів за другу команду Фрайбурга, спробував знайти себе в різних лігах, але по-справжньому знайшов свою гру «Магдебурзі», де за 87 матчів забив 18 голів та віддав 6 гольових передач. Зараз перейшов у Саарбрюкен, де є найкращим бомбардиром команди, забивши 10 м’ячів у сезоні, із них 3 в кубку Німеччини.
Embed from Getty ImagesІ в нас залишається 31-річний Касім Рабіхич, який до 27 років грав в регіональній лізі Німеччини, а зараз є одним з лідерів своєї команди. У вихідця з Боснії та Герцеговини на рахунку 6 голів та 8 гольових передач у цьому сезоні, і враховуючи, що він вже четвертий сезон грає у третьому дивізіоні Німеччини (до цього Рабіхич грав за «Ферль»), то ці показники є поганими.
Перший клуб в тренерській кар’єрі
Крім гравців, важливо виділити ще й тренера команди, який зміг побудувати командну гру, і максимально наблизитися до історичного моменту. Знайомтесь, Рюдігер Ціль. По завершенню кар’єри (у 2012 році) Ціль почав працювати у тренерському штабі другої команди «Вольфсбурга», і навіть з 2016 по 2020 року очолював дублюючу команду «вовків». Потім тренував «Гавельзе» з регіональної ліги, і з вересня 2022 року працює в Саарбрюкені одразу на двох посадах: головним тренером та бізнес-менеджером команди.
Отже, незважаючи на виліт команди з кубку, Саарбрюкен продемонстрував дуже непоганий результат, і якщо гратиме на такому ж рівні, то в майбутньому має всі шанси стати гарною командою.