З моменту зародження футболу і до сьогодні вболівальники пильно стежать не лише за грою футболістів, а й у якому вбранні гравці приїжджають на тренування, на якому автомобілі їдуть після матчу додому, які аксесуари воліють носити. Не секрет, що багато вболівальників купують куртки, спортивне взуття, сорочки саме тих брендів, в які одягаються їхні кумири. Не забувають також і про аксесуари – браслети, годинники, кільця, ланцюги. Про такі елементи стильних луків можна поговорити окремо.
Сьогодні придбати ювелірні прикраси не складають проблем. Можна прогулятися торговими центрами та вибрати цікаві вироби. Є й зручніший варіант. Браслет чоловічий, наприклад, або ланцюжок можна придбати в онлайн магазині за допомогою декількох кліків у смартфоні. І не лише. УкрЗолото пропонує широкий асортимент чоловічих та жіночих прикрас на будь-який смак за доступними цінами як у магазинах, так і на онлайн платформі.
Для того, щоб дізнатися, які сережки віддає перевагу Кріштіану Роналду і які браслети красуються на руці Каріма Бензема, треба витратити чимало часу, подивитися жодну фотографію в соціальних мережах. Але так не завжди. По-перше, соціальні мережі не мали високої популярності. По-друге, прикраси можна було розглянути на футболістах під час матчу.
Так, наприклад, легендарний нідерландський нападник Йохан Кройф регулярно виходив на поле в браслетах на руках і прикрасах на шиї. На чемпіонаті світу в 1986 році Марадона провів практично всі матчі з яскравими браслетами на руці і не знімав сережки з вуха. А 1998 року аргентинська легенда взагалі бігала з потужним золотим ланцюгом на шиї. У 90-ті роки 20-го століття Паоло Мальдіні грав у браслетах та тонкому намисто на шиї.


Колумбійський півзахисник Карлос Вальдеррама, здавалося, збирав на руці всі браслети, які в нього були вдома. У 1998 році англійський футболіст Грем Ле Со посміхаючись, розповідав журналістам: “На чемпіонаті світу під час матчу з Колумбією ми регулярно чули на полі окрім гулу вболівальників і свистка рефері дзвін браслетів Вальдеррама. Якщо дзвін вщухав, ми розуміли – Карлос поки по м’ячу і не біг. -Клауса”.
Прикраси на шиї можна було помітити у Луїша Фігу (кулон у формі ікла), Патріка Клюйверта, Роналдо (ланцюжок з хрестиком) та багатьох інших.
Не прийнято було серед футболістів знімати перед виходом на поле обручку. Пам’ятайте, як легендарний Рауль святкував свої забиті м’ячі? Правильно – поцілунком обручки на безіменному пальці, яке йому подарувала дружина. Через деякий час багато гравців повторювали цей чудовий жест – Карстен Янкер, Хуан Пабло Сорін, Іван Класніч, Луїс Суарес.
На початку 2000-х років; багато футболістів почали носити сережки. Девід Бекхем та Кріштіану Роналду – футболісти, які не з’являлися на публіці без сережки у вусі. Різниця лише в тому, що англієць завжди знімав прикрасу перед матчами, а португалець заклеював.
Сумний випадок у Швейцарії 2004 року змусив футбольний світ переглянути правила виходу гравців на поле. Футболіст “Серветта” Пауло Діогу забив гол і, як завжди, побіг до трибун своїх уболівальників святкувати. Схопився на огорожу, отримав порцію заслужених оплесків і… зістрибуючи, зачепився обручкою за все теж огорожу. Стрибок був настільки різкий, що Пауло за мить залишився і без кільця, і без пальця. Кільце з пальцем футболістові допомогли знайти вболівальники, а от пришити палець назад медики не змогли.
До 2006 року про заборону на носіння ювелірних прикрас знав весь футбольний світ. Тож на ЧС-2006 футболісти виходили на поле без своїх улюблених аксесуарів. Але з огляду на те, що гравці могли випадково забути про правило, організатори чемпіонату світу придбали верстати для розпилювання кілець і поставили на кожному стадіоні, який приймав учасників турніру, оскільки це єдиний аксесуар, який можна і не зняти. Сьогодні кожний футболіст навіть третьої та п’ятої ліги у всіх країнах світу знає, що вихід на поле в прикрасах – табу.