“Лейпциг” – “Шахтар”. Передматчева прес-конференція Ігора Йовічевіча. Ліга чемпіонів

Головний тренер донецького «Шахтаря» Ігор Йовічевич на передматчевій прес-конференції поділився своїми очікуваннями від поєдинку 1-го туру групового етапу Ліги чемпіонів з німецьким «Лейпцигом», повідомляє офіційний сайт українського клубу.

Фото – офіційний сайт ФК “Шахтар”

– Відчуваєте хвилювання перед першим матчем або, навпаки, адреналін і впевненість – у своїх силах та в команді?
– Звісно, я не маю досвіду гри в Лізі чемпіонів, але компенсую це божевільною мотивацією та підвищеним адреналіном. Водночас ми повинні зберігати баланс між тим, щоб грати розумом і серцем. Щоб команда продемонструвала гарний футбол у дебютному матчі, де не завжди досвід відіграє ключову роль. Звичайно, це фактор величезний, але іноді молоді футболісти не думають про наслідки – і це може бути один з наших козирів.

– Що можете сказати про фізичну готовність команди? І один з ваших підопічних сказав, що моральний настрій у них бойовий. Ви це відчуваєте?
– Абсолютно. Я відчуваю від першого дня зборів, як настрій поліпшується щодня. І в останньому матчі ви могли помітити, наскільки команда зросла, як зростають бійцівські якості. І ти можеш не лише добре грати у футбол, але, коли стане важко, в деяких моментах протягом матчу з’являється характер. А в останньому поєдинку я побачив команду, і це мене тішить настільки ж, як і три очки. Тому завтра з таким самим настроєм розпочнемо дебютний матч із «Лейпцигом», який тимчасово проходить невелику кризу за результатами, проте однаково лишається гарною командою. Що ж до фізичного стану, то ми віддали чимало сил в останньому матчі. Гра в меншості досить довгий час забрала чимало сил – і моральних, і фізичних, і ментальних. Але я сподіваюся, що ці кілька днів ми провели у відновленні й водночас дали тактичну інформацію футболістам про те, що може статися завтра в матчі: коли «Лейпциг» з м’ячем, коли без м’яча, як розкриває гру, як захищається, які в них характеристики загалом. І завтра є цілий день для ментальної підготовки, однак можу запевнити, що ми будемо готові до матчу.

– Яким би не вийшов завтрашній матч, це буде історія. «Шахтар» зіграє в Лізі чемпіонів в умовах повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. Яке послання за допомогою футболу має почути світ?
– Насамперед, завтра ми представляємо не лише футбольний клуб «Шахтар», який уже останні 13–14 років грає в Лізі чемпіонів, але ми представляємо й Україну. І мінімум, що вболівальники завтра побачать, – як ми б’ємося від першої до останньої хвилини так само, як зараз військові б’ються за країну і за всіх нас, щоб ми почувалися вільними. Це і є наша командна відповідальність – грати проти таких команд у Лізі чемпіонів, думаючи про спортивні результати, однак також і представляючи державу в умовах війни. Україна – єдина країна наразі, яка грає чемпіонат на своїй території, де триває війна. Скажу ще раз: це дуже велика відповідальність і гордість. І ми віддамо завтра максимум сил, щоб представити Україну успішно.

– Розуміємо, що ви не назвете зараз склад на завтрашній матч, але наскільки важко було обрати футболістів, які мають вийти в старті?
– Звичайно, дивишся матчі суперника, не одну гру, розумієш, хто може зіграти проти нас. Подивилися після матчу з «Рухом» на те, наскільки ми фізично вимотали команду, хто як зараз готовий фізично, хто здоровий. Зважаючи на це, обираєш тактику: у мене в голові було кілька ідей і систем, але ми зробили вибір і маємо чітку, ясну ідею. Сьогодні вже показали гравцям, що хочемо зробити в обороні. Однак, знов-таки, залежить від нас самих те, як зіграємо завтрашній матч. Будемо сміливими, рішучими, мотивованими, зможемо без комплексів грати на такому стадіоні в дебютному матчі – це буде значно корисніше для нашої команди, ніж бути скутими й потім шкодувати після гри у автобусі, що не змогли зробити більше. Але чи це буде важкий матч? Так, абсолютно. Важкий матч.

Нагадаємо, що зустріч «Лейпциг» – «Шахтар» відбудеться 6 серпня. Початок – о 22:30 за київським часом.

Новости партнеров

Комментарии: