Україна – Ірландія. Коли втома сильніша за бажання. Ліга націй

Червневий цикл матчів збірної України підійшов до кінця. Він видався набагато важчим, ніж передбачалося. Навіть в сьогоднішніх умовах. Перечислювати можна довго. Перш за все, війна та перенесення поєдинків. Ну а далі вже кадрові втрати, проблеми зі збором команди, щільний графік, психологічний стан, погана організація спарингів, важка поразка від Вельса, постійні переїзди, травми, невеликі скандали… А на кінець ще й епідемія невідомої хвороби. За останні 2 тижні перехворіли майже всі футболісти, а на останню гру міжнародного вікна тренерський штаб не зміг навіть зібрати повноцінну заявку, недорахувавшись трьох гравців на вакантні місця.

Все ж, це не заважало розраховувати на перемогу в протистоянні з Ірландією. Тут також декілька факторів. Перша – можливість закріпити локальний успіх та здобути 3 з 3-х звитяг на груповому етапі, практично гарантувавши собі повернення до Ліги А. Друге – минулого тижня резервний склад збірної в доволі легкому матчі вже справлявся з цим суперником.

Embed from Getty Images

Україна – Ірландія 1:1

Голи: Довбик (47) – Коллінс (31)

Україна: Різник; Караваєв, Забарний, Матвієнко (Попов, 72), Миколенко; Сидорчук; Ярмоленко, Маліновський (Мудрик, 28), Зінченко, Шапаренко; Довбик (Сікан, 72).

Ірландія: Келлегер; Оші, Коллінс, Леніган, МакКлін; Браун, Каллен, Молумбі (Гендрік, 67); Хоган (Кін, 56), Парротт (Огбене, 82), Найт (Хурігейн, 67).

Цього разу вибір стартового складу був цікавим та непередбачуваним. Петраков вирішив дати зіграти всім голкіперам, дозволивши Різнику дебютувати в офіційній зустрічі. Також без відпочинку залишилися Миколенко та Караваєв, які приймали участь в кожному з поєдинків. Інше цікаве рішення – відсутність Циганкова та Мудрика в старті. Вітя відверто втомився, також провівши 4 гри, а от вінгер «Шахтаря» не виправдав очікувань в останніх двох матчах. Саме тому до кінця не було зрозуміло, за якою схемою зіграє збірна. Сайт УЄФА перед стартовим свистком малював 4-3-3 із Шапаренком на позиції лівого півзахисника. Ну і завершити потрібно Довбиком, який отримав черговий шанс у контексті відсутності Яремчука через хворобу.

Те, що збірна втомилася від футболу – було найкращим чином продемонстровано в першому таймі. Посилатися можна на багато речей. Була помітна недооцінка суперника, а ірландці натомість вийшли максимально мотивованими на цю гру. Спочатку суперник чекав активності від українців, а коли зрозумів, що нашим хлопцям на матч трошки п… паралельно, почав нав’язувати свої умови.

Таким чином «синьо-жовті» залишилися без моментів, але регулярно заставляли понервувати Різника біля своїх воріт. Єдиний хороший шанс в атаці – шикарна діагональ Матвієнка на Миколенка на 60 метрів, яка закінчилася невдалим ударом легіонера «Евертона». В наші ж ворота влетів гол. Неточний пас Шапаренка на Довбика закінчився… дриблінгом центрального захисника Коллінса скрізь 4-х футболістів і ударом у ближній кут, 0:1. Що найголовніше, навіть після цього українські гравці не завелися.

Так, стало більше контролю, нехай поле через травму й покинув Маліновський, але ефективності було вкрай мало. Напівмоменти Караваєва та Зінченка – все ж не те. Відзначити в складі команди можна хіба що Шапаренка, який намагався додати динаміки цьому матчу. Серед антигероїв – знову Довбик. Так перша половина зустрічі закінчилася нічим, а на Петракова чекала серйозна розмова з підопічними в роздягальні.

Діалог дійсно вдався і на початку другого тайму вболівальники побачили зовсім інший колектив. Чого тільки варті 2 жовті картки в перші 10 хвилин. Так, з одного боку – це негативний аспект, з другого – хлопці дійсно почали битися на полі, стараючись вигризти м’яч і перейти в атаку. Це одразу ж дало свою вигоду. Ярмоленка залишили 1 в 1 проти захисника, а розхитати опонента наш капітан вміє – простріл на дальню штангу, де Довбик замкнув у пусті, 1:1. Завдання форварда виконав, але до Артема багато питань щодо інших ігрових якостей.

Щоправда, пізніше українці знову підсіли. Це вже наслідки фізичної втоми та занадто довгого збору. Створити 100% момент ніяк не вдавалося, а штрафний Шапаренка став занадто легкою здобиччю для голкіпера Ірландії. Був ще епізод з виходом Мудрика на оперативний простір, але той… Забіг за лінію поля. Також склалося враження, що Петраков затягнув із замінами. Ярмоленко та Сидорчук втомилися ще на 70-й хвилині, а Караваєв рідко підключався до атак. Хоча, альтернативи на правому фланзі захисту немає.

В принципі, навіть пощастило, що в компенсований час ірландці не «запхали» другий. Ех, а в української збірної була така можливість опинитися в комфортному становищі в групі. Проте, цього разу без перемоги.

Новости партнеров

Комментарии: