Мемориал Гранаткина: Украина заняла первое место в группе

Сьогодні завершився груповий турнір XVII Міжнародного юнацького турніру з футболу пам’яті першого віце-президента ФІФА Валентина Гранаткіна. Перемогою над білоруськими однолітками з рахунком 3:2 підопічні Анатолія Бузніка продовжили успішну ходу на московських стартах.

Таким чином, посівши перше місце у групі „Б”, наша команда у півфіналі змагань зустрінеться зі збірною Ірану, що за результатами трьох матчів у групі „А” стала другою. За право виходу до фіналу наші юнаки сперечатимуться 20 січня, о 12:00. Іншу півфінальну пару склали російська та білоруські збірні.

Україна – Білорусь – 3:2

Голи: 0:1 (5), 1:1 Чичиков (15), 2:1 Пісоцький (49), 3:1 Ксьонз (52), 3:2 (73).

Попередження: 16.Оліщук (69), 4.Черпаков (83).

Україна: 23.Рибка, 2.Назаренко, 3.Воронін, 5.Циколія, 6.Пісоцький, 8.Скепський (14.Соловйов,46), 10.Заневський (7.Ксьонз,46), 13.Ремезовський (4.Чепраков,62), 15.Цимбал (16.Оліщук,46), 17.Короєв (9.Іванов,57), 18.Чичиков (11.Демиденко,57).

Запасні: 1.Чуваєв.

Турнірне становище:

1. Україна – 9

2. Білорусь – 4

3. Китай – 4

4. Литва – 0

Остання гра групового турніру між збірними України та Білорусі мала особливий підтекст.

Українська команда вже забронювала собі місце у півфіналі, а нашим північним сусідам необхідно було вибороти хоча б нічію. Адже тоді з’являвся вже шанс у китайських футболістів. Українці вийшли на матч з бажанням продовжити виграшну традицію на турнірі. Та й тренери налаштовували гравців виключно на позитивний результат, наголошуючи на головному завданні, поставленому перед колективом у Москві, – максимально перевірити свої можливості і налагодити взаєморозуміння між виконавцями та ланками команди.

Гра почалася без розвідки, на зустрічних курсах. Білоруські футболісти вирізнялися швидкістю та бійцівськими якостями. Наші футболісти намагалися не поступитися. На кожній ділянці поля боротьба була досить жорсткою, ніхто із суперників не хотів поступатися. Тож лікарям обох команд довелося добряче попрацювати, надаючи допомогу футболістам після численних двобоїв. Варто зазначити, що арбітр, який, на наш погляд, провів гру не дуже впевнено, показав 6 жовтих карток (4 – білорусам і 2 – українцям).

Рахунок досить швидко відкрили білоруси: Сергій Воронін вчасно не зреагував на ривок нападаючого, який чітко реалізував вихід сам на сам з Олександром Рибкою. Українці одразу пішли відіграватися. Небезпечні моменти почали виникати один за одним, але підводила реалізація. Нарешті, на 14-й хвилині Євген Пісоцький далеко, майже у центр карного майданчика, вкинув аут, і Олексій Чичиков не залишив шансів захисникам та воротареві, ледь не розірвавши гарматним пострілом сітку під поперечкою.

У першому таймі ще були можливості забити у Дениса Скепського та Олександра Короєва, але в одних випадках підводила влучність, в інших – просто не таланило. Також арбітр не зарахував гол Заневського, угледівши офсайд. Білоруси могли теж відзначитися, але Олександр Рибка зреагував на удар впритул на останній хвилині тайму.

Другий тайм почався за значної переваги нашої команди. У проміжку з 50-ї до 53-ї хвилини українці забили два чудові м’ячі, які викликали аплодисменти серед численних глядачів: спочатку Андрій Соловйов після індивідуального флангового проходу виклав м’яч на ногу Євгену Пісоцькому, а згодом Павло Ксьонз пробив з льоту у дальній кут після несподіваної і влучної передачі п’ятою Олександра Короєва.

Наші тренери вдалися до численних замін та дали можливість всім футболістам проявити себе. Білоруси під кінець гри перехопили ініціативу і намагалися відігратися за будь що, але супернику вдалася лиш одна результативна атака. Отже, Україна посіла перше місце в своїй групі і післязавтра зіграє у півфіналі турніру.

Слід також зазначити, що гра нашої команди дуже сподобалася багатьом футбольним фахівцям, котрі були присутні на трибунах. Серед них був і відомий тренер, колишній киянин Анатолій Бишовець.

Старший тренер збірної Анатолій Бузнік:

– Початок гри видався дещо невдалим. Відчувалося певне хвилювання хлопців. На 5-й хвилині матчу після атаки не встигли повернутися в оборону і пропустили м’яч. Хочу наголосити, що білоруси були найсильнішою командою, з якою довелося зустрічатися на турнірі. В цій команді є талановиті футболісти. Однак хвилювання швидко минуло, ми вирівняли гру, а в одній із атак Чичиков відновив рівновагу. Футболісти уважніше почали діяти в обороні. У декількох епізодах арбітр приймав неадекватні рішення, що, звичайно ж, позначилося на малюнку гри. Команди почали грати жорстко.

По перерві заспокоїли хлопців та внесли певні корективи. Поставили завдання – швидше думати, уникати грубої гри та за можливості завдавати удару по воротах. Це принесло результат та допомогло здобути перемогу у матчі. Пісоцький і Ксьонз забили чудові м’ячі. Хоча суперникові і вдалося зрівняти рахунок, наша команда довела гру до логічного завершення.

Після двох останніх матчів у гравців накопичилася втома, тому на сьогодні заплановано відновлювальні процедури, після чого готуватимемося до півфіналу з іранцями.