Дмитрий КОВАЛЕНКО: “Я всегда мечтал выступать за Украину”

       Українець Дмитро Коваленко вже шостий рiк поспiль виступає в американськiй футбольнiй лiзi. Пiсля яскравого виступу за “Чикаго Фаєрз”, нашого гравця запросили до найсильнiшого та найпопулярнiшого в Америцi клубу “Вашингтон ДI СI Юнайтед”. Торiк Коваленко виграв аж два трофеї у складi вашингтонського клубу – чемпiонство та кубок Америки. Приємно, що нашого футболiста регулярно запрошують на традицiйний матч зiрок США. Попри те, що Коваленко виступає на позицiї опорного пiвзахисника, вiн регулярно забиває голи та робить результативнi передачi. Останнi три роки поспiль вiн завжди входив до трiйки найкращих бомбардирiв за системою гол плюс пас.

       Перед початком чергової першостi США Дмитро Коваленко зазнав серйозної травми, яка вибила його з колiї на два мiсяцi. На щастя, зi здоров’ям українця все гаразд i в останньому турi вiн вперше вийшов на поле пiсля травми. Пiсля свого дебюту популярний футболiст дав iнтерв’ю кореспондентовi “Експресу”.

       – Дмитре, як тобi перший матч у сезонi?

       – Головне, що поєдинок був вкрай сприятливий для моєї команди. Ми взяли важливi три очки у грi з “Коламбусом”, перегравши їх з рахунком 3:1. Скажу чесно, до цiєї перемоги я зовiсм не доклався, адже вийшов на замiну лише перед самим фiнальним свистком. Я радий за те, що до кiнця залiкував недугу i тепер зможу постiйно грати у футбол. Сезон ще попереду. Пiсля шести турiв ми на третьому мiсцi. Ця позицiя не для “Дi Сi Юнайтед”. Завдання клубу – захистити титул чемпiона Америки.

       – Порiвняй, будь ласка, рiвень американського футболу з українським?

       – Рiвень американського футболу з кожним роком росте. Футбол стає популярним. Скажiмо, домашнi матчi моєї команди в середньому вiдвiдує двадцять тисяч глядачiв. Ранiше тут виступали так званi футболiсти-пенсiонери, якi з Європи їхали сюди лише заробляти. Скажiмо, свою кар’єру в Америцi завершували Лотар Маттеус, Христо Стоїчков та багато iнших знаменитих футболiстiв. Тепер американцi залучають молодь. Запрошують перспективних гравцiв з рiзних континентiв. Наприклад, недавно до нашого табору приєднався Нана Куфур з Гани. Ми вже подумали, що це брат гравця “Баварiї” Самуеля Куфура. Насправдi вони однофамiльцi. Американськi функцiонери також дають можливiсть виступати i гравцям зi стажем. От цьогорiч на полях США можна побачити Юрiя Джоркаєфа, який пiдписав контракт з нью-йоркською командою.

       – Чим пояснити те, що вiдомi європейськi футболiсти їдуть завершувати кар’єру до Америки? Може, там бiльше платять?

       – Я б не сказав, що в Америцi бiльше заробляють нiж в Англiї, Iталiї чи Iспанiї. Однак, зарплата, мабуть, в нас бiльше, анiж у гравцiв чемпiонату України. “Динамо” та “Шахтар” я на увазi не маю.

       – Я гадаю, саме через високу зарплату ти нинi виступаєш в Америцi, а не в Українi.

       – Нi. Я нинi живу однiєю метою – повернутися в Європу. В Америцi я поїхав ще пiдлiтком. Тут вже живу 13 рокiв. Процес адаптацiї вже давно минув, однак туга за Україною лише зростає. Не розумiю чому, але з кожним роком все бiльше сумую за родиною. Мрiю, щоб на моїх матчах були присутнi тато, мама, сестра. Тому твердо прийняв рiшення, що цей сезон буде останнiм для мене у чемпiонатi США.

       – Дивно, адже твiй контракт з американською лiгою закiнчується аж через три роки…

       – Це так. Проте щороку керiвники MLS (так називається футбольна лiга США) вирiшують, чи залучати того чи iншого гравця на чемпiонат. Якщо вирiшуть мене не заявляти, то я спокiйнiсiнько можу переїжджати до Європи.

       – Де саме в Європi ти б хотiв продовжити кар’єру?

       – Нинi про це говорити зарано. Буквально мiсяць тому мої агенти почали пошук команд. Один агент працює в Америцi, а другий в Європi. Американський готує вiдеокасети, збирає про мене iнформацiю та передає європейському менеджеру. Той вже шукає варiанти. Наскiльки менi вiдомо, нинi є варiант поїхати в один iз грецьких клубiв. Хто-зна, може i в Україну переїду. То було б просто супер.

       – Певно, хочеш бути ближче до Олега Блохiна?

       – I не без того. Я завжди мрiяв виступати за Україну. Мене не залучали, i я розумiю тренерський штаб. Вони ж не стежать за мною. В Європi менi буде легше потрапити у поле зору тренерiв збiрної.

       – А то правда, що тебе запрошують до нацiональної збiрної США?

       – Правда, менi справдi пропонували грати за США. Однак, я ще не маю американського паспорта. Вже через декiлька мiсяцiв вирiшу проблему з американським громадянством, тож тодi можна буде говорити конкретнiше про кар’єру у збiрнiй США. Нинi п’ять моїх одноклубникiв постiйно виступають за американську дружину.

       – I наостанок, не можу не спитати, як в тебе стосунки з легендарним Христо Стоїчковим?

       – Вiдносини прекраснi. Христо покинув Америку, проте мене не забуває. Торiк я був у Барселонi на його прощальному матчi, грав за збiрну зiрок свiту. Тепер ми постiйно телефонуємо один одному. Вiн тренує збiрну Болгарiї, каже, що дуже зайнятий, вiльного часу обмаль. Та все одно пообiцяв, що приїде до мене в гостi до Києва. Для цього менi також треба покинути Америку.

Олег ЗУБАРУК, газ. “Експрес”

Источник: Динамо Киев от Шурика

В записи нет меток.

Новости партнеров

Комментарии: