Чемпионат Украины, “Волынь” 1:1 “Днепр”, обзор матча и послематчевая пресс-конференция

До гри обидві команди підійшли з однаковими проблемами, втративши через травми своїх основних форвардів: “Волинь” – Сачка, а “Дніпро” – Венглинського. До того ж, обидві команди залишилися без головних тренерів. Якщо Віталій Кварцяний був відсутній з уже відомих причин, то Євгенію Кучеревському довелося залишитися в Дніпропетровську за порадою лікарів.

До зустрічі з принциповим суперником наша команда готувалася з особливою наполегливістю. Після серії невдач в останніх турах тренерський штаб навіть трохи змінив програму підготовки до гри. За два дні до матчу “Волинь” перейшла від дворазових тренувань до одноразових. Футболісти отримали більше вільного часу, який присвятили сімейним прогулянкам по місту. А головне, отримали зарплатню за два останніх місяці. Все це, за задумом тренерського штабу, повинне було допомогти гравцям вийти з психологічної ями.

Проте, як показали перші хвилини матчу, психологічні проблеми ще переслідують лучан. Футболісти “Волині” трохи побоювалися суперника і поступалися мало не у всіх єдиноборствах суперникам. Як наслідок – швидкий гол у ворота Гуменюка. Перший дзвінок для “Волині” прозвучав вже на 2 хвилині, коли небезпечну комбінацію розіграли Назаренко і Мелащенко. Але через декілька хвилин Мелащенко таки вивів “Дніпро” вперед. Отримавши пас від Ротаня з лівого флангу, Олександр, “забутий” луцкими захисниками в декількох метрах від воріт, без проблем переправив м’яч в сітку. “Дніпро” повів і вже з 10 хвилини почав грати на утримання рахунку. Ініціатива перейшла до наших футболістів, але першого влучного удару по воротах гостей “Волинь” завдала лише на 23 хвилині. Та й він не міг вважатися небезпечним. Гості ж могли зняти практично всі питання про переможця матчу ще до перерви. Все той же Ротань, який постійно тероризував правий фланг оборони “Волині”, з вигідного положення поцілив у штангу. Але на перерву команди все-таки пішли при рівному рахунку. Коли вже йшла остання хвилина першої 45-хвилинки, гру узяв на себе Володимир Гащин. Ветеран луцького клубу прорвався в штрафний майданчик гостей і проштовхнув м’яч через частокіл ніг на Ковалюка. Того з порушенням правил “поклали” на газон, і всі чекали, що головний арбітр матчу вкаже на 11-метрову позначку. Проте, Сергій Шебек помітив, що м’яч залишився у гравців “Волині” і не став зупиняти гру. Круніч виявився найрозторопнішим, підібрав м’яча і проштовхнув його під голкіпером. Після перерви гра кардинально змінилася. “Волинь” заволоділа ініціативою і влаштувала справжню облогу воріт суперника. Один за одним виникали справжні “пожежі” в штрафному майданчику гостей. Дніпропетровці не гребували навіть таким елементом оборони, як гра на відбій. На 49 хвилині єдина, напевно, за весь матч помилка Кернозенко, могла стати фатальною для “Дніпра”. Голкіпер програв боротьбу на другому поверсі Мітічу, і м’яч опинився в Нагорняка. Проте Сергій так і не спромігся вразити ворота. Трохи пізніше вже сам Мітіч обікрав захисника гостей і міг вивести лучан вперед. Але Кернозенко, реабілітуючись за попередній епізод, нейтралізував небезпеку. Ще через хвилину Кернозенко врятував свою команду від неминучого гола, коли навісну подачу Тришовіча головою замикав Нагорняк. Згодом і футболістам “Дніпра” вдалося провести декілька небезпечних атак. Непоганий шанс забити мав Назаренко. Трішки пізніше Семочко з-за меж штрафної перевірив на міцність поперечину наших воріт. Ледь не ставши героєм своєї команди, Семочко став її антигероєм. За дві жовті картки його вилучили з поля. Після цього гості всю свою увагу сконцентрували на захисті власних воріт, бо, отримавши чисельну перевагу, “Волинь” влаштувала фінальний штурм. Як і в домашньому матчі із запорізьким “Металургом” лучани не змогли ефективно використовувати зайвого гравця. Коли вже йшли заключні хвилини матчу, Мітіч віддав філігранну передачу на Буту. Але румун не зумів поцілити у ворота з кількох метрів.

Вадим ТІЩЕНКО (тренер ФК “Дніпро”):

– В Луцьку завжди була бойова команда, і нам до цього не звикати. Але сьогодні була рівна гра. Хоча, чесно кажучи, ми більше думали про збереження результату, ніж про перемогу.

– Чи задоволені ви тим, як закінчився матч?

– Скажу, що нічия для нас далеко не найгірший результат. Ще залишилося чотири тури до кінця першості, і боротьба за зону УЄФА продовжується. З огляду на турнірну тактику, ми свою задачу в Луцьку виконали. Зігравши внічию, ми не дозволили “Волині” обійти себе в турнірній таблиці. Таким чином, розрив між нашими командами зберігається, а шанси “Дніпра” на четверте місце, я б навіть сказав, підвищуються. Хочу сказати, що нам не доводитися нагадувати своїм футболістам про необхідність перемагати в кожному матчі. Вони вже грали в єврокубках і знову цього хочуть.

Петро КУШЛИК (старший тренер ФК “Волинь”):

– Оцінку команді “Дніпро”, я думаю, давати навіть немає значення. Результати говорять за себе самі. Що стосується гри, то ми побачили два діаметрально протилежних за змістом тайму. В першій половині гри наші футболісти, як мені здалося, грали проти суперника з побоюванням. В другому ж таймі гра була набагато цікавішою. Йшов відкритий футбол, і перемогти міг кожен. Але матч закінчився внічию. Претензій до футболістів у нас бути не може. Вони віддали на полі все, що могли в цьому матчі. Ми теж боротимемося і постараємося добре зіграти в Одесі.

– Як ви вважаєте, чи вплинула на гру відсутність Сачко?

– Звичайно, вплинуло. Я не хочу образити Мітіча і Нагорняка, які грали в атаці, але присутність Сачко явно б додала гостроти. На жаль, його вихід в матчі з “Чорноморцем” також під питанням. Він зможе стати у стрій лише до домашнього матчу з “Динамо”.

Источник: ФК Волынь