Фанов \”Карпат\” разгоняли автоматными выстрелами…

Після матчу “Шахтар” – “Карпати”, який проходив 19 травня на стадіоні “Україна” у Львові і закінчився внічию, все було як завжди: гори порожніх пляшок навколо стадіону, матюки й локальні бійки у різних куточках містах…    
 
«Мене вразило, що на футбол забороняють проносити пиво у пляшках, проте на самому стадіоні пивом торгували у ятках, – розповів “ВЗ” один із вболівальників “Карпат”. – Я бачив, як кілька порожніх пляшок під час матчу полетіло в міліціонерів, які охороняли на стадіоні громадський спокій. Мабуть, вболівальники пили не лише пиво. Бо чим пояснити матюки, які натовп на стадіоні хором скандував на адресу суддів? А коли матч закінчився, двічі ледь не потрапив в епіцентр бійок. Спочатку дві групи оголених до торсу фанів “Карпат” побилися на виході зі стадіону, пізніше – у парку біля стадіону».

“Матч пройшов доволі спокійно, – вважає натомість начальник відділення зв’язків з громадськістю Західного територіального командування внутрішніх військ Вадим Голуб. – Як й інші наші офіцери та солдати, я був на стадіоні. Правоохоронці пильну увагу приділили безпеці фанатів “Шахтаря”, які приїхали разом з командою. Трибуну, де вони розташувалися, охороняли кілька кіл міліції. Та жодних ексцесів не було. На моїх очах кілька вболівальників “Карпат” підходили до гостей, щоб обмінятися шаликами із символікою клубів. Неприємно вразили лише матюки, якими зустріли львів’яни бригаду суддів з Харкова. Та під кінець матчу стадіон їм навіть аплодував за об’єктивне суддівство”.

Як повідомив “ВЗ” начальник Центру громадських зв’язків ГУ МВСУ у Львівській області Денис Харчук, на стадіоні під час матчу міліціонери затримали п’ятьох молодиків, які кидали порожні пляшки у суддів та міліціонерів. Їх доставили у Галицький райвідділ міліції, де склали протоколи про хуліганство.

Потасовка між підпилими фанатами “Карпат” спалахнула після матчу на вулиці Івана Франка, неподалік пам’ятника Івану Трушу. Відвідувачі літніх кафе, які стали свідками цієї бійки, зняли на відео мобілок, як правоохоронці безпорадно намагалися утихомирити горе-вболівальників. За словами цих свідків, міліціонерам довелося навіть застосувати зброю – стріляти з автоматів вгору, щоб розігнати хуліганів, які жбурляли величезні каменюки у міліцейські “уазики”. Свідки цих подій показали кореспонденту “ВЗ” порожні гільзи, які знайшли на землі…

У Центрі громадських зв’язків обласної міліції нам підтвердили, що біля пам’ятника Трушу виникла бійка, і для розгону хуліганів довелося викликати бійців спецпідрозділу міліції “Беркут”. Натомість застосування для розгону фанів зброї у ЦГЗ не підтвердили, проте й не спростували. “Можливо, людям здалося, що стріляють, через те, що хулігани кидали петарди?” – обережно зазначив один із правоохоронців.

Безпорадність “беркутят” спробував пояснити “ВЗ” один з ветеранів цього підрозділу, який не побажав назватися. За словами нашого джерела, правоохоронці намагаються не застосовувати сили проти фанів “Карпат”, навіть якщо ті цього заслуговують. “Бо завтра керівництво клубу проведе прес-конференцію, де скажуть, що ми били дубинками вихованих хлопчиків, і все місто буде на боці вболівальників. Так вже було…” – нарікав боєць “Беркута”. 

Источник: газ.\”Високий Замок\”

Новости партнеров

Комментарии: