ФФУ на седьмом симпозиуме УЕФА


\"симпозиумНа минулому тижні в Лондоні відбувся сьомий симпозіум УЄФА для спеціалістів, що навчають тренерів. Лейтмотивом зустрічі стало підведення підсумків десяти років існування Конвенції УЄФА про взаємне визнання тренерської кваліфікації. В роботі симпозіуму взяв участь президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні, з лекціями виступили Фабіо Капелло та Жерар Ульє. Федерацію футболу України на британському форумі репрезентували голова Центру ліцензування Володимир Стадніков та голова Науково-методичного (технічного) комітету Костянтин Віхров.

 
Ключова роль тренера
На разі конвенцію, метою котрої є підвищення рівня кваліфікації тренерів, підписали 52 з 53 національних асоціацій УЄФА (Україна, до речі, першою з країн пострадянського простору отримала можливість видавати тренерські дипломи європейського зразка). «Ми повинні прагнути до високоякісного та привабливого футболу, а освіта тренерів відіграє ключову роль у цьому аспекті», − звернувся Мішель Платіні до делегатів симпозіуму. Технічний директор УЄФА Енді Роксбург відзначив, що в більшості країн Європи не існує чіткої системи підготовки професіональних тренерів.
 
Досвід України
«Натомість у країнах пострадянського простору така проблема не актуальна, позаяк профільні вищі навчальні заклади готують відповідних фахівців, − розповів Володимир Стадніков. − В українських вузах навчальна програма за спеціальністю тренера розрахована приблизно на 900 годин. Далі, курс на отримання диплому категорії В розрахований на 120 годин, А-диплому − на 170 та Pro-диплому УЄФА − на 240 годин. Зазначу, наш досвід готові переймати в багатьох національних асоціаціях».
 
З думкою про майбутнє

Варто зазначити, що ФФУ давно визнала важливість розвитку системи підготовки тренерів, необхідність переймання міжнародного досвіду та дотримання сучасних тенденцій. Так, на позачерговому звітно-виборчому Конгресі ФФУ, що відбувся 14 вересня, Центру ліцензування рекомендували продовжити практику проведення виїзних сесій на базах вітчизняних клубів у період навчання тренерів професіональних команд за програмою Pro-диплому УЄФА. Не забули й про дитячих тренерів. Спільно з Комітетом юнацького футболу Центр ліцензування має розробити план стажування у провідних європейських та вітчизняних клубах найкращих фахівців спортивних шкіл та дитячо-юнацьких клубів, які готують кандидатів до збірних команд України.

Источник: ФФУ

Новости партнеров

Комментарии: