ЧС-2006: Коли шестеро чекають одного

ФФУ
Вісімнадцятеро гостей із Туреччини, Греції, Данії, Албанії, Грузії та Казахстану, а також представники ФФУ розпочали роботу о 10 годині ранку. Та заплановане підписання протоколу о 16.00 не відбулося, що підкреслює виключну важливість для кожної країни створення оптимального календаря відбірного турніру чемпіонату світу. Проект української сторони після певних коректив та узгоджень з учасниками засідання отримав підтримку з боку майже всіх національних асоціацій. Непорозуміння виникли лише з представниками Турецької національної асоціації, котрі з невідомих причин відхилили усі варіантів, в тому числі й підтриманий іншими учасниками український проект календаря.

На прес-конференції, присвяченій підсумкам засідання президент Федерації футболу України Григорій Суркіс відзначив важливість цієї зустрічі. „Незважаючи на те, що нам не вдалося досягти консенсусу у важливому для всіх питанні, сьогоднішнє знайомство для нас досить важливе. Перш за все це сприятиме проведенню матчів у нашій групі дотримуючись принципів Фейр Плей та подальшій реалізації спільних проектів. Нами підписано тільки один з двох важливих меморандумів: визначилися з датами ФІФА, рекомендованих для проведення товариських матчів, коли ми проводитимемо офіційні зустрічі у групі: 17 листопада 2004 року та 18 серпня 2005. Абсолютним критерієм підписання меморандуму щодо календаря матчів у групі є підписи представників усіх семи національних федерацій, адже всі знаходяться на рівних умовах. На жаль сьогодні взаєморозуміння нам не вдалося знайти. Та все ж я наголосив на тому, що жеребкування ФІФА у Цюриху буде досить жорстким для усіх команд.

Не можна говорити, що якась із асоціацій проявила себе не в межах толерантності та взаєморозуміння. Кожна з країн виявила компроміс і пішла назустріч один одному. Ми як гостинні господарі намагалися якомога більше сприяти досягненню єдиної думки. І все ж турецька делегація чомусь була непоступливою. Зберемося за деякий час, щоб все ж таки отримати календар матчів”.

Своїми враженнями поділилися й інші представники асоціацій.

Чабаноглу Кан, менеджер збірної Туреччини:

„На початку роботи ми без вагань погодилися на підписання меморандуму щодо визначення дат для офіційних матчів у нашій групі. В останній момент з’явилася версія календаря, підтримана шістьма національними асоціаціями, але у головного тренера команди не знайшла підтримки, адже запропонована стратегія для нас неприйнятна”.

Тлекбек Акпаєв, перший віце-президент асоціації Казахстану:

„Ми задоволені тим прийомом, який влаштувала нам гостинна українська земля. Вперше беремо участь у подібних заходах від Європи і раді відзначити, що зустріч пройшла на високому рівні, ми плідно попрацювали. Незважаючи на невдачу на останній стадії переговорів, сподіваємося, що до 18 лютого ми ще раз зберемося і відпрацюємо остаточну версію календаря”.

Вассіліс Гагаціс, президент футбольної асоціації Греції:

„Ми всі розуміли, що відразу досягти компромісу буде досить складно, адже сьогодні на переговорах зібралися представники різних країн. Ми це чудово розуміли перед тим як їхати до вашої країни. Я вдячний президенту ФФУ Григорію Суркісу, який доклав усіх зусиль аби ми якнайшвидше досягли компромісу у всіх спірних питаннях. Шість країн проголосували за прийняття календаря, однак отримали опір з боку Туреччини. Переконаний, що ми зустрінемося до 18 лютого і владнаємо всі спірні питання, адже жеребкування ФІФА – це найгірший варіант, що може бути”.

Валерій Чоларія, генеральний секретар федерації футболу Грузії:

”Ми сподіваємося, що на наступній зустрічі, котру ми проведемо до 18 лютого, вдасться все ж досягти спільних домовленостей. Я вдячний за українську гостинність і особисто президенту національної федерації Григорію Суркісу за те, що всіляко намагався сприяти досягненню компромісу і створенню чудової робочої атмосфери, яка панувала протягом усього засідання”.

Старова Сулейман, генеральний секретар футбольної асоціації Албанії:

„У нас вже є досвід подібних зустрічей – кілька років тому в Німеччині ми працювали протягом 9 годин, а в Норвегії – 8. Переконаний, що жодна з країн не хоче жеребкування, тож це сприятиме тому, що ми на наступному засіданні зможемо досягти згоди. Хочемо подякувати президенту ФФУ за плідне сприяння у сьогоднішній роботі, за його намагання створити належну робочу обстановку та якнайшвидшого досягнення компромісу. Не виключено, що ми проситимемо ФІФА перенести далі фіксовану дату здачі календаря – 18 лютого”.

Хансен Джим, генеральний секретар Футбольної асоціації Данії:

„Єдиним і найважливішим ключем сьогоднішньої проблеми на мій погляд стало протистояння між Туреччиною та Грецією у створенні календаря. Досить важко створити єдину думку, коли відразу сім команд намагаються опрацювати єдиний календар. Хочу подякувати українській федерації за теплу зустріч і сподіваюся, що на наступній ми все ж підпишемо меморандум під єдиним календарем відбірного турніру ЧС-2006”.

Источник: ФФУ

Новости партнеров

Комментарии: