Согласование календаря в Киеве. Мнения участников

На прес-конференції, присвяченій підсумкам засідання президент Федерації футболу України Григорій Суркіс відзначив важливість цієї зустрічі:

“Незважаючи на те, що нам не вдалося досягти консенсусу у важливому для всіх питанні, сьогоднішнє знайомство для нас досить важливе. Перш за все це сприятиме проведенню матчів у нашій групі дотримуючись принципів Фейр Плей та подальшій реалізації спільних проектів. Нами підписано тільки один з двох важливих меморандумів: визначилися з датами ФІФА, рекомендованих для проведення товариських матчів, коли ми проводитимемо офіційні зустрічі у групі: 17 листопада 2004 року та 18 серпня 2005. Абсолютним критерієм підписання меморандуму щодо календаря матчів у групі є підписи представників усіх семи національних федерацій, адже всі знаходяться на рівних умовах. На жаль сьогодні взаєморозуміння нам не вдалося знайти. Та все ж я наголосив на тому, що жеребкування ФІФА у Цюриху буде досить жорстким для усіх команд. Не можна говорити, що якась із асоціацій проявила себе не в межах толерантності та взаєморозуміння. Кожна з країн виявила компроміс і пішла назустріч один одному. Ми як гостинні господарі намагалися якомога більше сприяти досягненню єдиної думки. І все ж турецька делегація чомусь була непоступливою. Зберемося за деякий час, щоб все ж таки отримати календар матчів”.

Своїми враженнями поділилися й інші представники асоціацій.

Чабаноглу Кан, менеджер збірної Туреччини

“На початку роботи ми без вагань погодилися на підписання меморандуму щодо визначення дат для офіційних матчів у нашій групі. В останній момент з’явилася версія календаря, підтримана шістьма національними асоціаціями, але у головного тренера команди не знайшла підтримки, адже запропонована стратегія для нас неприйнятна”.

Тлекбек Акпаєв, перший віце-президент асоціації Казахстану

“Ми задоволені тим прийомом, який влаштувала нам гостинна українська земля. Вперше беремо участь у подібних заходах від Європи і раді відзначити, що зустріч пройшла на високому рівні, ми плідно попрацювали. Незважаючи на невдачу на останній стадії переговорів, сподіваємося, що до 18 лютого ми ще раз зберемося і відпрацюємо остаточну версію календаря”.

Вассіліс Гагаціс, президент футбольної асоціації Греції

“Ми всі розуміли, що відразу досягти компромісу буде досить складно, адже сьогодні на переговорах зібралися представники різних країн. Ми це чудово розуміли перед тим як їхати до вашої країни. Я вдячний президенту ФФУ Григорію Суркісу, який доклав усіх зусиль аби ми якнайшвидше досягли компромісу у всіх спірних питаннях. Шість країн проголосували за прийняття календаря, однак отримали опір з боку Туреччини. Переконаний, що ми зустрінемося до 18 лютого і владнаємо всі спірні питання, адже жеребкування ФІФА – це найгірший варіант, що може бути”.

Валерій Чоларія, генеральний секретар федерації футболу Грузії

“Ми сподіваємося, що на наступній зустрічі, котру ми проведемо до 18 лютого, вдасться все ж досягти спільних домовленостей. Я вдячний за українську гостинність і особисто президенту національної федерації Григорію Суркісу за те, що всіляко намагався сприяти досягненню компромісу і створенню чудової робочої атмосфери, яка панувала протягом усього засідання”.

Старова Сулейман, генеральний секретар футбольної асоціації Албанії

“У нас вже є досвід подібних зустрічей – кілька років тому в Німеччині ми працювали протягом 9 годин, а в Норвегії – 8. Переконаний, що жодна з країн не хоче жеребкування, тож це сприятиме тому, що ми на наступному засіданні зможемо досягти згоди. Хочемо подякувати президенту ФФУ за плідне сприяння у сьогоднішній роботі, за його намагання створити належну робочу обстановку та якнайшвидшого досягнення компромісу. Не виключено, що ми проситимемо ФІФА перенести далі фіксовану дату здачі календаря – 18 лютого”.

Хансен Джим, генеральний секретар Футбольної асоціації Данії

“Єдиним і найважливішим ключем сьогоднішньої проблеми на мій погляд стало протистояння між Туреччиною та Грецією у створенні календаря. Досить важко створити єдину думку, коли відразу сім команд намагаються опрацювати єдиний календар. Хочу подякувати українській федерації за теплу зустріч і сподіваюся, що на наступній ми все ж підпишемо меморандум під єдиним календарем відбірного турніру ЧС-2006”.

Источник: ФФУ

Новости партнеров

Комментарии: