Подробности беспорядков во Львове на матче \”Карпаты\” – \”Ворскла\”


            Матч \”Карпати\” – \”Ворскла\” мало не закінчився трагедією для уболівальників.
Сутичками фанів з правоохорон­цями під час футбольних матчів нині нікого не здивуєш, але те, що сталося у Львові цими вихідними, таки вражає цинізмом.

Джерелом конфлікту стали фани \”Карпат\”, які, невдоволені грою команди, зчинили на трибунах справжній бешкет. Після другого пропуще­ного гола 16-й, фанівський сек­тор завирував. Бешкетники поча­ли виривати стільці й кидати у сусідні \”мирні\” сектори та на біго­ві доріжки. Цими діями вони при­вернули до себе увагу, до сектора підтягнулися правоохоронці. Ко­ли стільці полетіли і в міліціо­нерів, ті з кийками кинулися на фанів. Зчинилося побоїще.
Натовп рвонув із 16-го сектора у 13-й і 12-й, де за матчем спо­стерігали цілком мирні уболі­вальники. Ті, щоб і їм не перепа­ло під гарячу руку, кинулися у бік дев\’ятого сектора, який від 10-го відгороджено залізним поруч­чям. Саме тут мало не дійшло до тисняви, яка могла обернутися трагедією.
Далі більше. За словами одно­го з керівників клубу, директора \”КСМ\” Ігоря Дедишина, фани вибігли на периметр стадіону, де стояли ятки з пивом. \”Я ще та­кого не бачив, щоби фани при­ходили на стадіон із газовими балончиками. Та саме з цією \”зброєю\” натовп кинувся на ятки. Нападники розтрощили їх, забрали пиво, а в дівчат, які його продавали, – вторговані гроші. Збитки ми ще підраховуємо. Та не це головне. Найгірше могло статися біля отих залізних поруччів. Якби там зчинилася тис­нява, наслідки могли бути тра­гічні, – сказав Ігор Дедишин і додав: – Підозрюю, що в сере­довищі фанів є провокатори, які все це зчинили. Інакше навіщо йти на футбол із газовими бало­нчиками? Дії правоохоронців теж не назвеш професійними. Треба було оточити розгніваних фанів щільним кільцем і вгаму­вати. Натомість їх погнали ста­діоном, і це призвело до руйну­вань та створило небезпеку для тих уболівальників, які мирно підтримували команду\”.
Максим КАЧУРІВСЬКИЙ, 


Газета Експрес

Львівські вболівальники вкотре продемонстрували власну некерованість під час домашнього матчу “Карпат” із полтавською “Ворсклою”. Коли команда Валерія Яремченка пропустила другий гол, на стадіоні пролунав вигук: “Ганьба”, а фани почали бешкетувати – виривати й кидати в сусідні сектори сидіння, запалювати фаєри. “Беркутівці” навели порядок за допомогою гумових кийків.

Торік наприкінці травня в Києві під час футбольного поєдинку “Динамо” – “Шахтар” бійці “Беркуту” побили київських фанів. Тодішній міністр внутрішніх справ Михайло Корнієнко заявив, що цей інцидент був спланованою акцією для дискредитації керівників МВС. “Цю акцію проплатили. І це не просто слова”, – проголошував міністр. Керівництво “Карпат” і частина львівських уболівальників уважають, що сутичка між правоохоронцями й уболівальниками під час останньої гри “зелено-білих” теж була спланованою акцією. “Цей інцидент розглядаю як провокацію, котру організували люди, яким не подобаються “Карпати”, яким не до вподоби прагнення нашого міста провести матчі Євро-2012, – поділився з “Газетою” своїми міркуваннями генеральний директор “Карпат” Олександр Єфремов. – Роблять усе для того, щоб в інших містах думали, ніби у Львові безглузді люди. Зауважте, агресія вболівальників щоразу зростає. Кому це вигідно – не знаю. Нормальним львів’янам цього не потрібно”.
Олександр Андрійович каже, що, за його спостереженнями, часто в центрі заворушень на матчах “Карпат” опиняються підлітки, якими керують “розумні” люди. “Дітям кажуть, мовляв, тебе не посадять, до тебе застосують лише адміністративне покарання, але у в’язницю не запроторять. Тому роби все, що захочеш: кричи, бий, і нічого тобі не буде, – каже пан Єфремов. – Зверніть увагу, вони впродовж гри хуліганять, а наприкінці зустрічі під аплодисменти інших трибун вигукують патріотичні речівки на кшталт: “Героям слава!” Це дуже серйозний провокатив, організований поганими людьми. Вони не належать до фанів, радше до злочинців”.
Натомість фани зі стажем стверджують: на гру “Карпат” із “Ворсклою” не прийшло чимало авторитетних у їхньому середовищі осіб, а ініціаторами заворушення стали маловідомі їм персонажі. Фани теж уважають, що сутичка була провокацією, але хто її влаштував – їм достеменно не відомо. “Можливо, сутичку для дискредитації Львова організували представники інших міст, які претендують на Євро-2012, – розповів “Газеті” один із запеклих уболівальників “Карпат”, попросивши не оприлюднювати його імені. – Ще одними замовниками цієї акції могли бути самі правоохоронці, яким, можливо, теж не вигідне проведення у Львові чемпіонату Європи. Для них Євро-2012 є зайвим клопотом. Хоча, звісно, правдоподібно виглядає перший варіант”.
У коментарі інтернет-виданню zaxid.net представники ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області зазначили: якщо найближчим часом ситуацію з неконтрольованими футбольними вболівальниками не візьмуть під контроль, це може становити загрозу для проведення у Львові Євро-2012. За інформацією управління, правоохоронці затримали за порушення громадського порядку та протидію працівникам міліції вісім порушників, серед яких – один з ініціаторів заворушень. Після цих подій відбулася розмова з делегатом Федерації футболу України Віктором Парадниковим. Він визнав дії працівників міліції вчасними й такими, що відповідали ситуації, яка склалася.
Природно, що на форумах спортивних сайтів п’ятничні події гри “Карпати” – “Ворскла” стали топ-темою в обговоренні вболівальників. Дехто засуджує агресивних уболівальників, які спровокували “беркутівців”, інші картають правоохоронців, які могли врегулювати конфліктну ситуацію мирним шляхом, а частина вболівальників висловила припущення стосовно договірного характеру “зелено-білого” “дербі”. Направду, “карпатівці” у грі з полтавчанами продемонстрували футбол дуже низької якості, але, на думку Олександра Єфремова, на це є об’єктивні причини. “Карпати” не є тією командою, яка завжди повинна вигравати або грати на межі своїх можливостей, – переконує гендиректор львівського клубу. – Не можемо сказати, що ми є суперкомандою. Не “пішла” “зелено-білим” гра із “Ворсклою”, можливо, у гравців був не той настрій. Мені складно сказати. Полтава тоді, можливо, була вмотивованішою. А те, що кажуть, ніби “Карпати” продали гру… Це нісенітниця. Можливо, хтось із так званої львівської торсиди в такий спосіб шукає виправдання своїм діям”.

Гліб Ваколюк, 

Львівська Газета

Источник: ПРО ФУТБОЛ

Новости партнеров

Комментарии: